Moje oblíbené „Chromý“ aplikace a operační paměť

Co zpomaluje můj Chrome?

Chromý aplikace, totiž rozšíření webového prohlížeče Chrome, vůbec nejsou chromé, i když někdy můžou Chrome trochu ochromit!

Vtipnou slovní hříčkou se ti autor snaží říct (to jako já), že některá rozšíření Chromu, byť zdarma a bez nutnosti půjčky ihned, jsou přesto užitečné, akorát že občas mohou zpomalit počítač. Která z aplikací či dokonce otevřených stránek ti bere nejvíc paměti a tudíž brzdí tvé brouzdání internetem, můžeš ve Chromu zjistit snadno. Stačí kliknout na hamburgerové tlačítko

(mimochodem, tak se mu skutečně říká! Snad protože jeho tři vodorovné řádky připomínají hamburger – přinejmenším někomu prý ano! Mě to dalo trochu zabrat, abych to pochopila a co Vám?)

takže stačí kliknout na „hamburger“, sjet myší na More tools/Více nástrojů a počkat, až se otevře další okno. Tam už je schovaný Task manager. Využíváš ho? Musím přiznat, že jsem jeho existenci objevila teprve nedávno, ale teď ho docela občas kontroluju, hlavně když se mi PC „seká“. Když na Task manager (nebo-li Správce úkolů) kliknete, otevře se přehledné okno, které vypadá nějak takhle:

Jak můžeš vidět na obrázku, nejvíc si operační pamět zpravidla zabírá Gmail, takže chystáte-li na nějaké objemné stahování dat, třeba právě mnou doporučených aplikací (jeden nikdy neví …), není na škodu stránku s Gmailem zavřít. A také ostatní webové stránky a popřípadě i chromý rozšíření, které si na operační paměti také pochutnávají.

Další rozšíření Chromu!

Tím se dostávám konečně a elegantně k dalším recenzím šikovných aplikací. Můžeš je totiž vidět právě na obrázku mého Task manageru! Vidíš rozšíření/extension Evernote, Video Download Professional (o těch jsme mluvili už minule), Buffer a Pin it button. A jelikož jsem si slíbila, že nebudu vytvářet sáhodlouhé články, ponechám si jejich recenzi na příště! Aspoň se máš, můj milý čtenáři, na co těšit!

 

(Visited 143 times, 1 visits today)